کوکو سبزی  یکی از پرطرفدارترین  و خوشمزه ترین انواع و اقسام کوکوها محسوب می شود. این غذای ساده و خوشمزه با توجه به انواع سبزی و میزان استفاده از هر کدام عطر و طعم متفاوتی دارد. کوکو سبزی به دو صورت پیش غذا و به عنوان غذا اصلی نیز آماده می شود. اساسی ترین اجزای این غذا، سبزهای کوکو سبزی به حساب می آید. سبزی کوکو دارای ارزش غذایی بالایی است، فیبر و اسید فولیک مورد نیاز بدن را تامین می کند و برای افرادی که دچار کم خونی هستند بسیار موثر است.

اطلاعات بیشتر

از آنجایی که کوکو سبزی هر شهری سبزی مخصوص خودش را  دارد، به عنوان مثال سبزی کوکو سبزی مازندران با سبزی کوکو سبزی تبریز تفاوت دارد، بنابراین سبزیجات آن ها نیز متفاوت است اما مواد تشکیل دهنده این غذا شامل سبزیجات معطر است.

ماده اصلی مورد استفاده در تهیه این غذا، ترکیبی از چند نوع سبزی به نسبت مشخص است که در طعم و مزه واقعی آن بسیار تاثیر گذار است. رایج ترین سبزی های موجود در سبزی کوکو، سبزی های برگی معطر شامل گشنیز، پیازچه، تره، جعفری، ریحان، اسفناج، شنبلیله، سیر،  شوید و گاهی گاهو است که کامل ترین نوع سبزی کوکویی می باشد، البته با نسبت های متفاوتی در تهیه این غذا به کار برده می شود.

یکی از ساده ترین روش ها برای تهیه کوکو سبزی خرید سبزی خشک کوکو است.

سبزی خشک کوکو درویش  را همیشه در خانه داشته باشید و درصورتی که وقت زیادی برای طبخ غذا نداشتید، از آن استفاده کنید.

پروژه های اخیر

نعنا خشک درویش

مرزه خشک درویش

گشنیز خشک درویش

شوید خشک درویش

نخود درویش
دال عدس درویش
فهرست