سبزیجات یکی از مهم‌ترین بخش‌های تغذیه سالم هستند که با مصرف آن‌ها در تهیه غذا می‌توان علاوه بر ایجاد طعم و مزه مطلوب، ارزش غذایی فوق العاده‌ای ایجاد کرد. علاوه بر مصرف سبزیجات در آشپزی، از قدیم الایام همواره آن را به عنوان دارو مصرف می‌کردند. قلیه ماهی یک غذای محلی منسوب به نواحی خوزستان است که به علت دارا بودن سبزی و سیر، عطر و طعم دلپذیری دارد. در تهیه آن از ماهی استفاده می‌شود که نه تنها مضرات گوشت قرمز را ندارد، بلکه دارای فواید زیادی است. این غذا برای افراد مبتلا به چربی خون بالا و یا ناراحتی‌های قلبی- عروقی مناسب است

اطلاعات بیشتر

سبزی خشک قلیه از سری سبزی های خشک برند درویش است که با رعایت اصول بهداشتی و به دور از هر گونه آلودگی و ناپاکی، تهیه و تولید شده است. سبزی خشک قلیه درویش بسیار معطر و خوشبو است و ترکیبی اصولی و مطابق با ذائقه ایرانی دارد.

از آنجایی که قلیه یکی از غذاهای پر طرفدار جنوبی است و همیشه مورد استقبال قرار گرفته و در برنامه غذایی خانواده های جنوب کشور جای دارد، ممکن است که مواد اولیه این خورشت لذیذ همیشه و همه جا در دسترس نباشد. لذا استفاده از مواد جایگزین میتواند راه حل مناسب باشد. استفاده از سبزی خشک مخصوص قلیه، سبب می شود تا شما همیشه خورشتی لذیذ و خوشبو داشته باشید. شما می توانید قلیه را با ماهی، میگو و حتی کنسرو ماهی تهیه کنید.
ترکیب و نسبت سبزی قلیه ماهی
ترکیب و نسبت سبزی هر غذایی اهمیت زیادی دارد، زیرا طعم و مزه اصلی غذا را سبزی آن مشخص می‌کند. اگر نسبت سبزی به درستی انتخاب نشود، در تغییر طعم اصلی غذا تاثیر به سزایی خواهد داشت. قلیه ماهی نیز از این اصل مستثنی نیست و برای درست کردن این خوراک محلی با طعم اصلی، باید ترکیب و نسبت سبزی آن رعایت شود..

پروژه های اخیر

نعنا خشک درویش

مرزه خشک درویش

گشنیز خشک درویش

شوید خشک درویش

سبزی پلو درویش
دال عدس درویش
فهرست