خاکشیر که به اسم خاکشی هم شناخته ميشود، گیاهی یک یا دو ساله از تیره شب بویان است که در دشت و کوهستان می روید. تخم این گیاه که همه مردم آن را با اسم خاکشیر می شناسند، ریز و اندکی دراز است و به دو رنگ قرمز و قرمز تیره متمایل به قهوه ای یافت ميشود

شرکت جهرم بهین آسا سابقه ی بسیار زیادی ( عالی ، خوبی )در تولید ادویه، حبوبات ، خشکبار و غیره دارد و این محصول نیز مانند دیگر تولیدات این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار است. استفاده از این محصول نیز بسیار آسان بوده و میتوان در زمان کوتاهی با کمک این دانه های کوچک، شربتی خوش طعم و پر از خاصیت آماده کرد.

خاکشیر درویش یکی از تولیدات شرکت جهرم بهین آسا بوده که میتواند شربتی بسیار خوش طعم با خواص درمانی بالا در اختیارتان قرار دهد.

اطلاعات بیشتر

خواص خاکشیر درویش ؛

 ۱ـ رفع تشنگی

یکی از شناخته شده‌ترین خواص خاکشیر تامین آب مورد نیاز بدن و رفع تشنگی است. زمانی‌که خاکشیر می‌خورید، این دانه‌ها در دستگاه گوارش تا چند برابر ظرفیت‌شان آب جذب می‌کنند و به تدریج این آب را به بدن تحویل می‌دهند.

۲ ـ درمان گرمازدگی

درمان گرمازدگی یکی از مهم‌ترین خواص خاکشیر است که آن را به یک نوشیدنی محبوب برای فصل تابستان تبدیل کرده است. مصرف خاکشیر دمای بدن را کاهش داده و نقش موثری در پیشگیری از گرمازدگی دارد.

۳ ـ درمان کبد چرب:

خاکشیر خواص دیورتیک طبيعي دارد که به سم زدایی و پاکسازی کبد کمک کرده و براي درمان بیماري های کبد من جمله کبد چرب موثر میباشد.

۴ ـ درمان سرماخوردگی و تب:

خاکشیر دارای خاصیت ضد باکتریایی و ضد ویروسی است و به بدن در مبارزه با بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی کمک می‌کند. همچنین طبع خاکشیر سرد است.

۵ ـ رفع جوش صورت

خاکشیر خاصیت ضدباکتریای دارد، پوست را پاکسازی کرده و جوش‌های صورت را از بین می‌برد.

پروژه های اخیر

نعنا خشک درویش

مرزه خشک درویش

گشنیز خشک درویش

شوید خشک درویش

بلغور جو درویش
پودر خردل درویش
فهرست