تاریخچه ژلاتین Copy

تاریخچه ژلاتین را حداقل با فراعنه مصر می توان همزمان دانست، زیرا پیدا شدن تکه ای از ژلاتین در مقبره ملکه Ratschesput و کشف لوحه Rekhmara در شهر قدیمی Thebesشاهد بر این است که مصری ها از قرن ها پیش ژلاتین را  می شناختند.

  • ژلاتین در واقع پروتئینی است که از کلاژن استخراج شده و از استخوان‌های جوشانده، بافت‌های همبند و سایر محصولات حیوانی تهیه می‌شود و جالب است بدانید از قرن پانزدهم جزو دسرهای پرطرفدار بوده است.
  • ژلاتین در شهر نیویورک و در زمان سلطنت ملکه‌ ویکتوریا بسیار رواج پیدا کرد و ترکیب‌های بسیار خاص و جذابی از این دسر پرطرفدار در این دوره ابداع شد. ژلاتین در آن زمان به صورت ورقه‌ای تولید و فروخته می‌شد چرا که خالص‌سازی آن بسیار زمان‌بر بود. نکته جالب آن که این دسر در زمان ملکه ویکتوریا به عنوان یک دسر اشرافی و سلطنتی شناخته می‌شد!

پیتر کوپر (Peter Cooper) در سال 1845 به عنوان یک صنعتگر حق اختراع پودر ژلاتین را از آن خود کرد. وی شخصی است که ساخت اولین لوکوموتیو بخار آمریکایی با عنوان تام تامب (Tom Thumb) را هم در کارنامه دارد. ژلاتین پودری ساخت کوپر به راحتی در پخت و پز مورد استفاده قرار می‌گرفت.

 

نوشتهٔ پیشین
تاریخچه ژلاتین

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست